9.7 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветЗошто маче сељак?! "Фраер си ги чисти патиките со 500 евра".

Зошто маче сељак?! “Фраер си ги чисти патиките со 500 евра”.

Инстаграм е преполн со профили на кои богати и размазени деца од целиот свет се фалат како се расфрлуваат со пари и богатство.

Сиромашниот Балкан се чини како последното место каде би можело да се најде такво расипништво, но новиот тренд, кој се појавил во Црна Гора сведочи дека тоа и не е баш така.

Фејсбук страницата „Podgorički vremeplov“ неодамна споделила снимка на која се гледа како еден средношколец со 500. евра си ги брише патиките.

Судејќи според коментарите, снимката многумина налутила. „Убаво, баш убаво…Раце со шампанско, патики со пари…а со што се чисти образот?“ напишала една корисничка на Фејсбук.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...