9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаКичево најзагаден град во СВЕТОТ, позагаден дури и од МУМБАЈ!

Кичево најзагаден град во СВЕТОТ, позагаден дури и од МУМБАЈ!

Вечерва во Кичево се измерени рекордни 982 микрограми ПМ10 честички во Кичево, што го прави рекордер во светот по загаденост.

Граѓаните се предупредуваат во никој случај да не излагаат надвор, и задолжително да носат маски за дишење.

Слични мерења има во Мексико, Австралија, Индија и Пакистан.

На листата на најзагадени градови исто така се наоѓаат и Тетово, Куманово, Скопје, Битола…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...