23.3 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Никола Митрески и Лазаров се нашите Македонски јунаци !!!

Никола Митрески и Лазаров се нашите Македонски јунаци !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонија ја совлада Украина со благодарение на фантастичниот Никола Митревски со 15 одбрани и Кире Лазаров со 8 погодоци од кои еден гол во последната секунда за победа од 26-25 (полувреме 13-10).

РЕКЛАМА
- Реклами -