7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Ракометарите ја избришаа Северна од Македонија!

Ракометарите ја избришаа Северна од Македонија!

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонските ракометари ја избришаа додавката Северна која стоеше пред Македонија на автоусот со кој се возат на Европското првенство (ЕП) во Австрија кое почна вчера.

Претходно тоа го стори македонскиот голман Борко Ристовски кога на подготовките во Словенија ја покри Северна пред името на нашата држава.

РЕКЛАМА

На автобусот кој што им е даден на користење на избраниците на селекторот Данило Брестовац, пишува Macedonia, името кое го налага и ЕХФ, но ракометарите се сетија да ја покријат North ставајќи македонско знаме токму над додавката.

Сега на автобусот си пишува само Team Macedonia, како што беше случај на сите првенства досега.

- Реклами -