ГРУЕВСКИ ОД БУДИМПЕШТА ЧЕСТИТАШЕ: Шампионите не се откажуваат од Македонија!

Честитки за победата на репрезентацијата на Македонија во ракомет против Украина.

Прва утакмица на ова европско првенство и прва победа.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here