11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаСветГо фатила мажот како ја изневерува, па го продала на љубовницата за...

Го фатила мажот како ја изневерува, па го продала на љубовницата за 15 евра

Жена од Кенија го привлече вниманието на странските медиуми откако, наводно, го продала мажот на жената со која ја изневерувал за само 1700 кениски шилинзи (околу 15 евра).

Откако го фатила мажот како ја изневерува во нивниот брачен кревет, Една Муквана го исфрлила од домот и го спречила да се врати една недела, пред да одлучи да и го понуди на продажба на љубовницата за 15 евра.

Не е јасно дали навистина очекувала одговор од љубовницата на мажот, но кога добила противпонуда, одлучила да ја искористи. Парите ги искористила за купување на нова облека на децата за Нова година, пренесуваат локалните медиуми.

-Кажа дека ќе ми испрати 2000 шилинзи (околу 18), но ми испрати само 1700, односно 15 евра, изјави Муквана.

„Ги искористив сите пари за да им купам на децата нова облека за Нова година“.

Кога ја прашале дали има шанси да го прими мажот назад, изјавила дека тоа нема да се случи бидејќи „не сака да ја започне новата година со маките од 2019 година“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...