9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаСветСудбината сакаше заедно да умрат: семејството кое беше во урнатиот украински авион

Судбината сакаше заедно да умрат: семејството кое беше во урнатиот украински авион

Рејчел (37) и Микаел (40) од Линденберг загинаа со нивните синови Ерик (9) и Емил (7) во несреќата на украински авион кој се урна вчера утрото во Иран. Едно шведско семејство е збришано дури да трепнеме, а нивните деца се меѓу 15-те малолетни жртви.

Украинскиот авионпламнал откако полетал од аеродромот во Техеран, па се урна, при што загинаа сите 176 патници и членови на екипажот. Додека се прават шпекулации во светот дали станува збор за напад или авионска несреќа, тагуваат семејствата на загинатите во Иран и Украина, како и оние во Велика Британија, Канада, Шведска.Фотографија на Rahele Lindberg.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...