Судбината сакаше заедно да умрат: семејството кое беше во урнатиот украински авион

Рејчел (37) и Микаел (40) од Линденберг загинаа со нивните синови Ерик (9) и Емил (7) во несреќата на украински авион кој се урна вчера утрото во Иран. Едно шведско семејство е збришано дури да трепнеме, а нивните деца се меѓу 15-те малолетни жртви.

Украинскиот авионпламнал откако полетал од аеродромот во Техеран, па се урна, при што загинаа сите 176 патници и членови на екипажот. Додека се прават шпекулации во светот дали станува збор за напад или авионска несреќа, тагуваат семејствата на загинатите во Иран и Украина, како и оние во Велика Британија, Канада, Шведска.

Фотографија на Rahele Lindberg.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here