Малолетничка избегала од дома со 55-годишен маж

13-годишно девојче од Куманово избегало од дома со 55-годишен маж од Крива Паланка.

На 10.01.2020 во 18,00 часот во СВР Куманово, 47-годишен маж од кумановско пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот, неговата 13 годишна ќерка се оддалечила од својот дом со Ј.Р. (55) од Крива Паланка.

Во 20,00 часот од страна на полициски службеници од ПС-Крива Паланка, Ј.Р. и малолетничката  се пронајдени во Крива Паланка и веднаш се известени нејзините родители.

Ј.Р. е лишен од слобода и задржан во ПС ОН-Крива Паланка и се работи на расчистување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here