9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЗабава''Градоначалникот Ногачески и Шумскиот завршија во станица''-Волинчани се пошегуваа со приведувањето на...

”Градоначалникот Ногачески и Шумскиот завршија во станица”-Волинчани се пошегуваа со приведувањето на фудбалерите.

Добро се сеќавате на овој инцидент што неодамна се случи во селото Волино-Охрид кога, од влакно стана ортома.

Причината за овој инцидент беше бурната реакција на лицето З.Т познат по прекарот ”Шумски” поради недосуден офсајд, на фудбалскиот натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с. Волино и ФК Црно буки од Битола. Па полициските службеници веднаш интервенирале но атмосферата кулминирала надвор од терените кога уште седуммина навивачи го попречувале приведувањето па и тие биле приведени..

Волинчани си поиграа мајтап со оваа случка, па за Василица од оваа драма направија пародија. 🙂

Погледнете за што станува збор:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...