18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Забава ''Градоначалникот Ногачески и Шумскиот завршија во станица''-Волинчани се пошегуваа со приведувањето на...

”Градоначалникот Ногачески и Шумскиот завршија во станица”-Волинчани се пошегуваа со приведувањето на фудбалерите.

Translate (Eng):[gtranslate]

Добро се сеќавате на овој инцидент што неодамна се случи во селото Волино-Охрид кога, од влакно стана ортома.

Причината за овој инцидент беше бурната реакција на лицето З.Т познат по прекарот ”Шумски” поради недосуден офсајд, на фудбалскиот натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с. Волино и ФК Црно буки од Битола. Па полициските службеници веднаш интервенирале но атмосферата кулминирала надвор од терените кога уште седуммина навивачи го попречувале приведувањето па и тие биле приведени..

Волинчани си поиграа мајтап со оваа случка, па за Василица од оваа драма направија пародија. 🙂

РЕКЛАМА

Погледнете за што станува збор:

- Реклами -