9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Свет Исповед на продавачката: Од продажбата на пазарот, хранам девет усти, па затоа...

Исповед на продавачката: Од продажбата на пазарот, хранам девет усти, па затоа ја нокаутирав полицајката.

Translate (Eng):[gtranslate]

Садија вели дека е на пазарот веќе 19 години, но никогаш не доживеала таква непријатност.

– Од продажбата на пазарот, хранам девет усти, го издржувам целото семејство. Полицајката се постави како да сум најголемиот криминалец, па не убив некого да се однесува така кон менен. Таа ме удри, ме искуба и ме влечеше пред мојот син. Ми падна мрак на очите и ја удрив “, вели Садија Д, која се најде во центарот на вниманието, откако ја нокаутираше полициската службеничка А. М од пазарот во Видиковац.

Полицајката завршила во болницата, а продавачката била уапсена за напад врз службено лице.

РЕКЛАМА

Садија тврди дека не е виновна, дека полицајката прво ја нападнала:

– Штом ја видов полицијата, почнав да ги собирам моите работи работи, меѓутоа полицајката ме бркаше. Со мене беше мојот син од 16 години кој е болен и не смее да доживее стрес. Пред една и пол година, тој падна од третиот кат, има скршеница на черепот и оток на мозокот, беше во кома четири дена, остана жив благодарение на лекарите и Бога, не треба да се вознемирува – додава Садија.

– Не сакав проблем, сакав да се поместам, но, добро, ете се случи. Комуналните полицајци нè навредуваа, а таа ме удри пред мојот болен син! Морав да се бранам, мрак ми падна на очите. Ја удрив, не можев повеќе да издржам. Се исплашив и истрчав во ќош, ја изгубив свеста таму. Кога дојдов при себе, видов лисици на рацете.

Садија вели дека е на пазарот веќе 19 години, но никогаш не доживеала таква непријатност.

– Синот плачеше, се исплаши. Ова е единствената форма на приход што јас го имам, мојот сопруг не работи каде било трајно, повремено ако има работа. Па, што да правам сега? И ми ја зедоа стоката. Чини премногу за да земам тезга, а и не им даваат на сите. Повремено, излегувам на пазарот, и јас сум болна. Се лекував. Се лекував од психолошки проблеми откако татко ми се разболе од карцином и откако ја срушија нашата куќа – рече таа.

Таа е пресреќна што ги прегрнала своите деца после два дена:

– Не можеа да чекаат да ме видат, плачевме од среќа. Имам четири деца од 21, 20, 17 и четири години. Деветмина од нас се во куќата и мојот син очекува бебе, наскоро ќе бидеме десетмина од нас, и сите ќе треба да се хранат со мои раце.

Садија го добила прекарот „Тајсон“ па вели дека сега малку и е и драго.

-Драго ми е, сега ме насмеавте со тој прекар. Слушнав дека многумина ме поддржуваат и дека се на моја страна. Фала и на Србија- рекла Садија.

Демантирала дека судирот се случи поради претходно нерасчистени сметки.

-Полицајката ја видов двапати на пазар, и тоа е се.