9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаКонтроверзниот Боки 13 не личи на себе, изгледеот му е очаен и...

Контроверзниот Боки 13 не личи на себе, изгледеот му е очаен и загрозувачки.

Контроверзниот Бојан Јовановски попознат како Боки 13 се појави на судењето на „Рекет“ кое беше одложено заради неговото лошо здравје, а со својот изглед повторно ги загрижи сите.

Од видеото што го објави Телевизија 24 може да се види дека Бојан на судењето цело време молчеше со наведната глава, додека седи покрај адвокатот.

Бојан Јовановски од 20 до 23 декември даваше својот исказ цели 15 часови, а со неговиот изглед кој се уште е загрижувачки ги шокираше сите. Пред да заврши во притворското одделение, тој секогаш беше дотеран и стокмен, но откако му се влоши ситуацијата со здравјето, тој повеќе не личи на себе, пренесуваат поголем број медиуми и од соседството кои ја следат ситуацијата со овој случај во Македонија.

Да потсетиме, Боки беше уапсен на границата со Грција поради обвинение за рекетирање на познати бизнисмени од Македонија. Тој во својата телевизија вработи синот на поранешната обвинителка Катица Јанева, која заедно со него и Зоран Милевски Кичеец е обвинета во овој случај.

Според обвинението, Боки, уценувал моќни луѓе од Македонија од кои барал големи суми пари за да не ги компромитира и да не објави приватни снимки од нив на социјалните мрежи. Некои од нив му платиле, но како што вели новинарот и сопственикот на „Плусинфо“, Бранко Героски, во неговото последно интервју за Алфа ТВ, многу бизнисмени се уште не се осмелиле и Рекетот не го пријавиле во полиција.

Според Геро, зад Боки стојат структури кои доаѓаат од една од „земјите од северот“, и дека Заев требал повеќе да обрати внимание на сериозните предупредувња на српскиот претседател Александар Вучиќ во врска со еден од неговите советници. Целото интервју со него можете да го погледнете во продолжение.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...