6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветМИЛИЈАРДЕР БИРА 1.000 ЛУЃЕ НА КОИ ЌЕ ИМ ПОДАРИ ДЕВЕТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ,...

МИЛИЈАРДЕР БИРА 1.000 ЛУЃЕ НА КОИ ЌЕ ИМ ПОДАРИ ДЕВЕТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ, СЕ РАЗБИРА ДОКОЛКУ ИМАТЕ ТВИТЕР ПРОФИЛ МОЖЕ И ВИЕ ДА БИДЕТЕ ИЗВЛЕЧЕНИ.

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава ќе подари повеќе од 9 милиони долари на луѓето на
Твитер за да види дали ќе биде посреќен. Сè што треба да сторат е да ја ретвитуваат
(споделат на нивниот профил на Твитер) неговата понуда.
Маезава заработил милијарди благодарение на својата интернет-страница за купување.
Тој ќе ги избере победниците и секој од избраните ќе добие околу 9.000 американски
долари, така што ќе има 1.000 среќни добитници.
Маезава својата наградна игра ја нарекол „сериозен социјален испит“ за да види како таа
сума пари влијае врз животот на еден од избраните лица.

Победниците можат да ги користат парите како што сакаат, сè што треба да сторат е да
пополнат обрасци кои содржат прашања за тоа како ќе ги потрошат парите.
Натпреварот траеше до 7-ми јануари (извинете, доцниме) и Маезава вети дека ќе контактира
лично со секој победник.
Инаку, Маезава, чие богатство се проценува на 2 милијарди долари, свири во рок бенд, и
собира уметнички дела.
Тој исто така постави рекорд во тој домен – плати 111 милиони долари за една слика на
Жан-Мишел Басквиат.
Тој имаше слична акција за подарување парични средства на почетокот од минатата година.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...