9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаНенадејно почина Игор Гонзо Ивановски

Ненадејно почина Игор Гонзо Ивановски

Денес рано утрото ненадејно замина уште еден доајен во автомобилизмот на нашите простори.Зад себе остави успешна сопруга и синче Никола да го продолжи доброто дело горд на тато.

Човек кој беше поим за другарување, секогаш прв да подаде рака кога е најпотребно, секогаш тука кога е потребен совет, секогаш тука со македонските автомобилски клубови, речиси и да не започнуваше ниеден авто-собир без неговиот шарм и говор, но за жал на 44-годишна возраст срцето на Гонзо престана да чука.

 

Погребот ќе биде на 16.01.2020 четврток од 14:00 – 15:00 часот „Капела БУТЕЛ“ – Скопје

 

Сочувство до фамилијата и најблиските!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...