8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Свет Путин зеде пиштол и ги шокира специјалците !!!

Путин зеде пиштол и ги шокира специјалците !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи повторно се појави снимка од рускиот претседател Владимир Путин на кое пука со пиштол.

Снимката, како што се наведува настанала во 2007-та година, во седиштето на тајната служба ГРУ, на него се гледа како претседателот на Русија од еден специјалец со фантомка на главата зема пиштол и шаржер по што ладнокрвно и смирено почнува со пукањето…

Првиот човек на Русија и некогашен агент на КГБ пука од пиштол кој го конструирал Петар Ивановиќ Серџуков и кој важи за многу силно оружје.

РЕКЛАМА

Оние кои пукале со овој пиштол тврдат дека “добро му стои во раката“ и што е многу важно, тој е полн со самодоверба додека го прави тоа.

За тој пиштол направен е посебен куршум калибар 9.21 милиметри. На оддалеченост од 100 метри Серџуков пробива титан со дебелина од 1.4 милиметри или пак четири милиметри челик.

Со мала измена Серџуков може да користи муниција од TT 7.62 милиметри или куршуми од Макаров од 9 милиметри.