6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветПутин зеде пиштол и ги шокира специјалците !!!

Путин зеде пиштол и ги шокира специјалците !!!

На социјалните мрежи повторно се појави снимка од рускиот претседател Владимир Путин на кое пука со пиштол.

Снимката, како што се наведува настанала во 2007-та година, во седиштето на тајната служба ГРУ, на него се гледа како претседателот на Русија од еден специјалец со фантомка на главата зема пиштол и шаржер по што ладнокрвно и смирено почнува со пукањето…

Првиот човек на Русија и некогашен агент на КГБ пука од пиштол кој го конструирал Петар Ивановиќ Серџуков и кој важи за многу силно оружје.

Оние кои пукале со овој пиштол тврдат дека “добро му стои во раката“ и што е многу важно, тој е полн со самодоверба додека го прави тоа.

За тој пиштол направен е посебен куршум калибар 9.21 милиметри. На оддалеченост од 100 метри Серџуков пробива титан со дебелина од 1.4 милиметри или пак четири милиметри челик.

Со мала измена Серџуков може да користи муниција од TT 7.62 милиметри или куршуми од Макаров од 9 милиметри.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...