13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГаранција до првиот мраз: Уште непуштен, автопатот Охрид – Кичево оштетен e...

Гаранција до првиот мраз: Уште непуштен, автопатот Охрид – Кичево оштетен e на повеќе места…

Уште непуштен, автопатот Охрид – Кичево оштетен на повеќе места.

За ова реагираше членот на ИК ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков, кој на Фејсбук објави слики од оштетените места. Тој на социјалната мрежа напиша:

„Несудениот автопат Охрид – Кичево, на делницата од Охрид до с. Подмоље…
Асфалтиран пред 2-3 месеци и притоа по него НЕ се одвива сообраќај, веќе е оштетен на повеќе места, а замислите да беше пуштен во употреба на што ќе личеше…. Најверојатно станува збор за лош квалитет на асфалт, со намалено количество на битумен, меѓутоа затоа постои НАДЗОР или можеби пак НЕ…
Со години е пролонгирана изградба на автопатот и пуштање во употреба, импровизациите во одредени делови при неговата изградба видливи се уште не пуштен во употреба за сообраќај……

Срамота и греота е ова шо го прајте
#ОДГОВОРНОСТЌЕСЕБАРА
#ОДГОВОРНОСТЌЕИМА

Ps.. Битно нов договор за од прилика нови 200 милиони € потпишавте… а ние неспособноста ваша како влада ќе ја трпиме на наш грб

#Достае
#ОбноваНаМакедонија“

ohrid 24

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...