11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаПародија на кампањата на СДСМ „З0 прашања и одговори: Погледнете каде и...

Пародија на кампањата на СДСМ „З0 прашања и одговори: Погледнете каде и како живееат студентите во Македонија.

Пародија на кампањата на СДСМ „30 прашања и 30 одговори“ во видео во кое студент од студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје одговара на 30 прашања.

Радио МОФ на својот Фејсбук-профил објавија видео од студентот Александар.

Еве ги неговите одговори:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...