16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Кристијан Ниневски го фати Светиот крст во Скопје

Кристијан Ниневски го фати Светиот крст во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу над стоте верници кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански празник Богојавление – Водици во центарот на Скопје и го извлече крстот од осветените води.

Кристијан беше најсреќниот и најбрзиот и минатата година во Скопје.

РЕКЛАМА
- Реклами -