7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Забава Трамп чека инфо од Паско Кузман за да ја започне 3-та светска...

Трамп чека инфо од Паско Кузман за да ја започне 3-та светска војна

Translate (Eng):[gtranslate]

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој денес се закани дека американската војска држи на нишан 52 ирански градови, рече дека сепак нема да го нападне Иран сѐ додека Паско Кузман не се изјасни за гробот на Александар.

Тој испратил специјална делегација, која веќе е на пат за Македонија со задача да извлече информации од г-нот Кузман и да ја дознае точната локација на гробот со цел да го забрза почетокот на војната.

Дали археологот Паско Кузман ќе успее да им одолее на притисоците или ќе попушти и ќе им помогне на Американците да донесат демократија во Иран, останува да видиме.

РЕКЛАМА

#коперација

- Реклами -