9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЗабаваТрамп чека инфо од Паско Кузман за да ја започне 3-та светска...

Трамп чека инфо од Паско Кузман за да ја започне 3-та светска војна

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој денес се закани дека американската војска држи на нишан 52 ирански градови, рече дека сепак нема да го нападне Иран сѐ додека Паско Кузман не се изјасни за гробот на Александар.

Тој испратил специјална делегација, која веќе е на пат за Македонија со задача да извлече информации од г-нот Кузман и да ја дознае точната локација на гробот со цел да го забрза почетокот на војната.

Дали археологот Паско Кузман ќе успее да им одолее на притисоците или ќе попушти и ќе им помогне на Американците да донесат демократија во Иран, останува да видиме.

#коперација

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...