26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Конечно убава вест: Oпштина Лозово ќе ја вработи Атиџе и ќе ѝ...

Конечно убава вест: Oпштина Лозово ќе ја вработи Атиџе и ќе ѝ го смени покривот на куќата

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес општина Лозово ја посети нашата национална хероина Атиџе Муратова, Ѕвездата од „Медена земја”.
🍀 Среќна, насмеана и радосна од веста што општина Лозово и јас како Градоначалник дадовме ветување дека ќе се погрижиме за куќата на Атиџе да добие нов кров.
По завршување на турнеите и земањето на🏆🏆 оскарите, Атиџе ќе биде работно ангажирана во општина Лозово.
Исто така ветив, дека нејзините две песни, ќе бидат обработени целосно со музички 🎼аранжман и ќе може да ги испее и сними професионално во музичко студио.

РЕКЛАМА
- Реклами -