8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаНа будалијата и нема крај: Лифтот во зградата станарите го користеле како...

На будалијата и нема крај: Лифтот во зградата станарите го користеле како контејнер !!

Рекламни материјали, хартии, ситни шајчиња и сè што може да помине се собрани од под еден лифт во зграда во скопски Карпош. Жителите во зградата велат едно жарче да паднело и ќе се запалела цела зграда, а за ваквиот тип на неодговорност најмногу се одговорни станарите.

Ѓубрето е собрано во неколку ќеси и фрлено во контејер каде што му е местото.
Тие апелираат до своите соседи, кои можеби ќе се препознаат, да не фрлаат ѓубре во лифтот, бидејќи од таму никој нема да им го исчисти, а опасноста што може да произлезе од тоа ѓубре ги засега подеднакво сите.

brif

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...