21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија На будалијата и нема крај: Лифтот во зградата станарите го користеле како...

На будалијата и нема крај: Лифтот во зградата станарите го користеле како контејнер !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Рекламни материјали, хартии, ситни шајчиња и сè што може да помине се собрани од под еден лифт во зграда во скопски Карпош. Жителите во зградата велат едно жарче да паднело и ќе се запалела цела зграда, а за ваквиот тип на неодговорност најмногу се одговорни станарите.

Ѓубрето е собрано во неколку ќеси и фрлено во контејер каде што му е местото.
Тие апелираат до своите соседи, кои можеби ќе се препознаат, да не фрлаат ѓубре во лифтот, бидејќи од таму никој нема да им го исчисти, а опасноста што може да произлезе од тоа ѓубре ги засега подеднакво сите.

brif

РЕКЛАМА
- Реклами -