8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЗабава20 начини како да преживееш во македонска болница !!!! (Видео)

20 начини како да преживееш во македонска болница !!!! (Видео)

1. Не оди во македонска болница
2. Ако веќе мораш да одиш биди доктор или директор на болницата
3. Ако не си ни доктор ни директор на Јавната здравствена установа, а лековите на руските научници и Баба Рада не помагаат пробај со молитви
4. Ако ништо од горенаведеното не помага земи кредит или пари од лихвар за да те третираат подобро
5. Биди спремен да се вклучиш во тепачка
6. Одбивај се што ти нудат додека не пробаат тие први
7. Носи си постелнина, лекови, инфузија
8. Викни брза помош. Сега. Ќе дојдат точно кога ќе ти притребаат за 30-тина години
9. Купи си греалица. На многу места нема затоплување. Купи си и агрегатор за струја. Затоа што иако нема затоплување не оставаат вклучување на грејни тела
10. Биди оптимист, но имај тестамент. Распредели ги долговите на сите поденакво
11. Купи апарат за алко тест и пред да им дозволиш да ти направат што било тестирај ги
12. Не ги оставај да те допираат кога ќе ти речат дека пијани работат подобро
13. Оди со веќе сварено кафе за сестрите да не мораш да ги чекаш нив да варат додека те примат
14. Спреми блузи со долги ракави за наредните две недели затоа што ќе изгледаш како наркоман во раката. Сите што можеа да погодат вена напрво сега земаат крв во Германија
15. Надевај се дека во болницата е дојден странски експерт кој може да те прегледа
16. Научи се да коегзистираш со кучиња, лебарки и мов
17. Капи се во антибактериски гел. Три пати дневно
18. Помири се со твоето непознавање на медицината. Се разбира дека една виршла, две парчиња леб и чај се храна која му е доволна на болен организам да зајакне
19. Теши се дека кога ќе излезеш барем ќе си послаб/а
20. Биди медицинско чудо !!!!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...