11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаАјде Охриѓани, ајде Македонијо, да собереме 18.500 евра и да ја спасиме...

Ајде Охриѓани, ајде Македонијо, да собереме 18.500 евра и да ја спасиме малечката Ева !!!

Дванаесет годишната охриѓанка Ева боледува од тумор на мозокот, Pilocytic Astrocytoma. За да ја победи лошата болест неопходно е во феруари да се оди на радио терапија во Турција, каде девојчето е оперирано пред крајот на 2019 година.

Вклучувајќи ги и приемните прегледи, целиот третман во Турција чини 18 500 €, средства кои родителите на Ева не се моќни самостојно да ги обезбедат.

Да бидеме хумани, да покажеме како и многу пати досега дека сме луѓе кои секогаш организирано и сложно излегуваат во пресрет на оној кому најмногу му е потрбна нашата помош. Да помогнеме малата Ева да ја победи болеста, и да му се радува на животот! Нашето малку, за некого значи живот!

Жиро сметка за донации од Македонија: 240127104572478 – Зоран Колоски

За хуманите луѓе надвор од Македонија: IBAN: MK07240127104572478

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...

Давкова: Денес во Валандово се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов. Имавме можност да поразговаравме за многу...