11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаНевладината организација СВ. Спас и Отец Оливер, ќе ја реновираат куќата на...

Невладината организација СВ. Спас и Отец Оливер, ќе ја реновираат куќата на синот и мајката од Велес.

Невладината организација СВ. СПас и Отец Оливер денеска пред сите институции кои поминаа низ домот на синот и мајката кои во Велес живеат во ужасни услови , го реши проблемот на ова смејство. Ќе се реновира нивната запустена куќа , а тие ќе добијат привремен дом. По објавувањето на оваа сторија за животот на синот кој не може да работи за да ја гледа мајката и така и двајцата пропаѓаат и мизеруваат , многу хумани граѓани помогнаа со храна и огрев за семејството.

Од хуманитарната организација соопштија

Хуманитарна организација “Свети Спас” не почека 24 часа и веднаш појде на лице место кај фамилијата која засолужува подобри услови за живот.. Проектот НОВ ДОМ реновирање започнува… Луѓето ќе бидат сместени под кирија додека нивниот “дом” се направи во едно ново прекрасно место за живеење… Благодарејки на сите донатори и сите луѓе кои се вклучија да помгнат ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ГОСПОД ЗДРАВЈЕ ДА ВИ ДАВА НА СИТЕ…

извор: Досие

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...