25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Албанскиот стана единствен службен јазик во МВР (ФОТО)

Албанскиот стана единствен службен јазик во МВР (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Документ од примопредавање на материјали во МВР покажува дека албанскиот јазик
станал единствен јазик кој се користи во делови на полицијата.
Според документот освен албанскиот не се користи и македонскиот јазик со што
функционирањето на МВР станува крајно проблематично.
На потег е техничкиот министер Чулев кој треба да го расчисти проблемот кој може да
го блокира МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -