8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаДа и ја исполниме последната желба: Штипјанката Иванка Станојкова ја загуби битката...

Да и ја исполниме последната желба: Штипјанката Иванка Станојкова ја загуби битката со ракот, во Чикаго а нејзината последна желба била……

Штипјанката Иванка Станојкова, која неколку дена пред нејзиниот 41 роденден ја загуби битката со ракот во Чикаго како последна желба имала да биде погребана дома во Штип, за што нејзините пријатели започнале да собираат средства преку „Go fund me“.

Таа во 2002 година имигрирала во САД за да основа семејство. Зад себе ги остава своите две ќерки Софи (16) и Стела (13).

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...