18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Свет Руска униформа со која ќе ви биде удобно и во најладните води!

Руска униформа со која ќе ви биде удобно и во најладните води!

Translate (Eng):[gtranslate]

Важи за една од најголемите војски во светот, па со самото тоа е дел и од најдобро опремени. Русија повторно изненади. На социјалната мрежа YouTube се појави видео во кое руски војник ја презентира новата униформа која има големи предности пред останатите униформи во светот.

РЕКЛАМА
- Реклами -