18 C
Ohrid
четврток, мај 6, 2021
Почетна Македонија Заев за пишувањето на Ла верита: ''До сега не сум бил вмешан...

Заев за пишувањето на Ла верита: ”До сега не сум бил вмешан во криминал, мојата душа е чиста”.

Translate (Eng):[gtranslate]

По пишувањето на италијанскиот весник Ла верита за учество во изборни нерегуларности во 2014 година, Зоран Заев вели дека тоа било една од алатките за атакување на опозиционерот Заев во тоа време кога, како што рече, не ги признале изборите.

„Ако имале какви било докази, верувајте во 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ Заев ќе го осуделе. Значи тие немаа никакви докази, дури не отворија ни обвинителен акт заради тоа што немаше. Таму каде што се трудеа тоа да го претстават пред јавноста еве до крај со обвинителни акти за поткуп, за сите тие други предмети што ги водеа против мене, како што беше прислушувањето и слично, овде немаа ништо, беше една фама што ја создаваа се со цел да се оцрни тогаш лидерот на опозицијата Заев, а никако не можеа ниту да заокружат што било, каков било наратив да поднесат дури обвинение”, изјави Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -