27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Свет (Видео) Со едно минутно молчење започна натпреварот помеѓу Хјустон рокетс и Денвер...

(Видео) Со едно минутно молчење започна натпреварот помеѓу Хјустон рокетс и Денвер нагетс

Translate (Eng):[gtranslate]

Првиот натпревар од ноќешната програма во НБА помеѓу Хјустон рокетс и Денвер нагетс, очекувано, почна со едноминутно молчење во чест на големиот Коби Брајант, кој загина денеска во хеликоптерска несреќа во близина на Лос Анџелес.


Кошаркарите на двата тима како и присутните на трибините во неверица гледаа во големиот екран во салата на кој стоеше ликот на поранешната ѕвезда на Лејкерс со датумите на неговото раѓање и неговата смрт. На повеќето лица можеа да се забележат и солзи, кои многумина не можеа да ги задржат од тага поради големата трагедија која го зеде сигурно еден од најдобрите кошаркари во историјата на овој спорт.

РЕКЛАМА

Играчот на „ракетите“, Пи-Џеј Такер на своите патики го имаше испишано бројот на Брајант, како и кратенката „РИП“, која означува „почивај во мир“, а на сличен начин почит изразија и уште неколкумина од таборите на двата тима.

- Реклами -