Морничаво: Анимиран филм од 2016 година ја предвидува хеликоптерската несреќа со Коби Брајант.

Цртан филм на легендата на Чемберлеин што се емитуваше на „Комедија сетрал“ во 2016 година го предвиде падот на хеликоптерот на Коби Брајант. Во епизодата со наслов „Крај на денот“, која се емитуваше во 2016 година, хеликоптерот на легендарниот кошаркар се урна и потоа изгоре во оган.

Каналот ја избриша оваа епизода од својата официјална страница, а тие исто така ги повикуваат обожавателите на Коби Брајант да не го споделуваат видеото понатаму…

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here