16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаСветМорничаво: Анимиран филм од 2016 година ја предвидува хеликоптерската несреќа со Коби...

Морничаво: Анимиран филм од 2016 година ја предвидува хеликоптерската несреќа со Коби Брајант.

Цртан филм на легендата на Чемберлеин што се емитуваше на „Комедија сетрал“ во 2016 година го предвиде падот на хеликоптерот на Коби Брајант. Во епизодата со наслов „Крај на денот“, која се емитуваше во 2016 година, хеликоптерот на легендарниот кошаркар се урна и потоа изгоре во оган.

Каналот ја избриша оваа епизода од својата официјална страница, а тие исто така ги повикуваат обожавателите на Коби Брајант да не го споделуваат видеото понатаму…

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...