23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Хорор во Скопје: Братот ја пронашол неговата малолетна сестра со прострелна рана...

Хорор во Скопје: Братот ја пронашол неговата малолетна сестра со прострелна рана во главата.

Translate (Eng):[gtranslate]

Малолетничка со прострелна рана во главата е донесена во Клиничкиот центар во Скопје.

Како што соопшти МВР, вчера попладне, девојчето е донесено во Клинички центар со прострелна рана во главата.

„На 27.01.2020 во 14.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено малолетно женско лице со повреда во главата од огнено оружје. Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за 15-годишно девојче, кое во семејната куќа во Скопје било пронајдено од нејзиниот брат П.С.(18) со прострелна рана, а во нејзина близина имало пиштол „Црвена застава“, сопственост на нејзиниот татко М.С.(58), кој го поседувал со дозвола“, информира полицијата.

РЕКЛАМА

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

- Реклами -