6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаМВР го пронајде малечкиот Џенгиз од Куманово

МВР го пронајде малечкиот Џенгиз од Куманово

Единаесет – годишниот Џенгиз Асани кој живее во Куманово, во населбата Средорек, а чиј татко Африм Асани бараше помош од јавноста и медиумите, бидејќи момчето исчезнало во саботата, е пронајден.

Фотографијата од Џенгиз деновиве се споделуваше на социјалните мрежи. Таткото упати јавен апел до сите кои имаат било каква информација за неговиот син, да пријават во полиција.

Според неговата објава, Џенгиз последен пат бил забележан во саботата, во населба Тоде Тумба, кај кошеви, во придружба на уште едно дете на иста возраст. Случајот бил пријавен во полиција, а таткото заедно со инспектор од МВР Куманово учествувал во потрагата по детето низ градот.

Денес од СВР Куманово за ,,Фокус” потврдија дека детето е пронајдено. -На 28.01.2020 околу 17.00 часот на спортските терени во населба „Гоце Делчев“ во Куманово бил пронајден малолетникот за кого на 27.01.2020 во 19.50 часот неговиот татко А.А.(40) од Куманово пријави дека се оддалечил од домот – информираа од МВР.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...