7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија (ФОТО) Испливаа докази: Лила Филиповска подигнала 250.270 евра

(ФОТО) Испливаа докази: Лила Филиповска подигнала 250.270 евра

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот Зоран Божиновски на социјалните мрежи објави фотографии на кои се гледа како екс пријателката од Боки 13, Лила Филиповска подигнала 250.000 евра во кеш кои според сознанијата на Божиновски, ова биле парите со кои е основан ,,МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ,, и со кои е организиран гламурозниот собир во хотел ,,АЛЕКСАНДАР ПАЛАС,, во Скопје и пари кои беа почетен капитал за ,,1ТВ,,

Божиновски во својата објава вели дека ЛИЛА ФИЛИПОВСКА СТОЈАНОВСКА на 21 јуни 2017 во 16 и 18 минути, примила трансфер на лична сметка во СТОПАНСКА БАНКА Скопје, во износ од 13.500.000 денари, од правното лице ,,ДАН МАК,, Скопје, со сметка во СИЛК РОАД банката.

Божиновски се прашува зошто ниту една институција во Република Македонија НЕ РЕАГИРАЛА на идната трансакција направена само 70 минути подоцна, кога во 17 28 часот ЛИЛА СТОЈАНОВСКА ФИЛИПОВСКА комплетниот износ од 13.500.000 денари го подигнала ВО ГОТОВО, а благајникот во СТОПАНСКА БАНКА Скопје во рок веднаш овој мега денарски износ и го конвертирал во ЕВРА.

РЕКЛАМА

Извор: MAGAZIN.MK

- Реклами -