7.4 C
Ohrid
сабота, ноември 28, 2020
Почетна Македонија Апасиев: Најголем процент увезен отпад бил од Косово, сега сфаќам…

Апасиев: Најголем процент увезен отпад бил од Косово, сега сфаќам…

Translate (Eng):[gtranslate]

„Најголем процент на увезениот токсичен отпад од кој се труеме да ти бил од КОСОВО!?

Е тек сеа контам оти ДУИ не го дава Министерството за безживотна средина“, пишува професор Димитар Апасиев на Фејбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -