0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Тригодишната ќеркичка си ја бара мајка си, и нејзиното сестриче/братче: Марија...

Тригодишната ќеркичка си ја бара мајка си, и нејзиното сестриче/братче: Марија Брзакова што исчезна била бремена во вториот месец.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Знам дека постов не е за тука, но ве молам споделувајте да се најде… 11 дена нема никаква трага“.

Ова е постот кој пред околу 16 часа го сподели на Фејсбук извесна Јулијана Миовска, преку една од групите на оваа социјална мрежа која има бројни членови.

„Ве молиме за помош, Македонија, Србија, Бугарија, Романија“, пишува во своевидниот оглас што таа го споделила.

РЕКЛАМА

Во него пишува дека младата Брзакова ја бара нејзината тригодишна ќерка.

Но, она што е уште поинтересно што таа го навела во огласот, е што вели дека младата дваесетиосум годишна Марија била бремена, во вториот месец.