9.7 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаТригодишната ќеркичка си ја бара мајка си, и нејзиното сестриче/братче: Марија...

Тригодишната ќеркичка си ја бара мајка си, и нејзиното сестриче/братче: Марија Брзакова што исчезна била бремена во вториот месец.

„Знам дека постов не е за тука, но ве молам споделувајте да се најде… 11 дена нема никаква трага“.

Ова е постот кој пред околу 16 часа го сподели на Фејсбук извесна Јулијана Миовска, преку една од групите на оваа социјална мрежа која има бројни членови.

„Ве молиме за помош, Македонија, Србија, Бугарија, Романија“, пишува во своевидниот оглас што таа го споделила.

Во него пишува дека младата Брзакова ја бара нејзината тригодишна ќерка.

Но, она што е уште поинтересно што таа го навела во огласот, е што вели дека младата дваесетиосум годишна Марија била бремена, во вториот месец.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...