8 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Болниците во Македонија се толку опремени, што не може ни...

Венко Филипче: Болниците во Македонија се толку опремени, што не може ни Корона вирусот да не испалаши…

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција уште еднаш апелираше дека нема простор за паника од евентуално ширење од корона вирусот во Македонија.

„Се уште нема видлив ризик за евентуално ширење на вируст корона во нашата земја. Го подготвивме цел здравствен систем, целосно сме спремни да се справиме со овој предизвик. Ќе се организира состанок и со други организации за да бидат во состојба на зголемена будност. Од понеделник ќе имаме и дневен брифгинт, да известуваме за тековната состојба“, истакна Филипче.

фокус

РЕКЛАМА
- Реклами -