0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Свет (ВИДЕО): Еве како изгледа кинеската болница која беше изградена за 5 дена.

(ВИДЕО): Еве како изгледа кинеската болница која беше изградена за 5 дена.

Translate (Eng):[gtranslate]

Властите во Вухан изградија нова болница со 1.000 кревети за само пет дена, како резултат на зголемениот број на пациентиод корона вирусот. Изградбата започна во петокот во областа што беше целосно празна

Болницата се зголемуваше со неверојатна стапка, а денес веќе работеше со полна брзина.

Според Метро, ​​веднаш по изградбата започнале во болницата да примаат пациенти синоќа.

РЕКЛАМА

На местото присуствуваа околу 500 градежни работници со над триесет копачи-машини и десет булдожери кои копаа на површина од 25.000 метри квадратни. Ним им помогнале и електричари и полиција.