9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСвет(ВИДЕО): Еве како изгледа кинеската болница која беше изградена за 5 дена.

(ВИДЕО): Еве како изгледа кинеската болница која беше изградена за 5 дена.

Властите во Вухан изградија нова болница со 1.000 кревети за само пет дена, како резултат на зголемениот број на пациентиод корона вирусот. Изградбата започна во петокот во областа што беше целосно празна

Болницата се зголемуваше со неверојатна стапка, а денес веќе работеше со полна брзина.

Според Метро, ​​веднаш по изградбата започнале во болницата да примаат пациенти синоќа.

На местото присуствуваа околу 500 градежни работници со над триесет копачи-машини и десет булдожери кои копаа на површина од 25.000 метри квадратни. Ним им помогнале и електричари и полиција.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...