15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЕдна беше 13-ка: Кошаркарскиот клуб Работнички одлучи да го повлече бројот 13...

Една беше 13-ка: Кошаркарскиот клуб Работнички одлучи да го повлече бројот 13 од употреба..

Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, 15-кратниот шампион Работнички вечерва одлучи да го повлече од употреба бројот 13, со кој во својата кариера настапуваше Благоја Георгиевски.

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ вечерва на социјалните мрежи објави дека бројот 13 ќе биде прв во историјата на клубот кој ќе биде кренат под покривот на салата „Градски парк“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...