7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВИДЕО: Ќерката и внукот на македонскиот конзул во Италија загинаа во сообраќајна...

ВИДЕО: Ќерката и внукот на македонскиот конзул во Италија загинаа во сообраќајна несреќа…

Ќерката и внукот од брат на македонскиот конзул во Италија, Стојан Витанов, се двајцата загинати во стравотната сообраќајна несреќа што утринава се случи во Пјаченца, Италија.

Станува збор за двајцата братучеди, Марија (25) и Методи Витанов (26) кои утринава со автомобил марка „Клио“ удриле во дрво. Автомобилот веднаш се запалил, двајцата братучеди останале заглавени во возилото, а залудни биле и напорите на противпожарните екипи и на полицијата да ги спасат.

Младата девојка, како што пренесуваат италијанските медиуми, била во посета на Италија во посета на роднини. Таа вечерта била излезена со својот братучед, кога се случила несреќата.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...