9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаСветОва се вика вистинско другарство: Повеќе од 6 години, го носи својот...

Ова се вика вистинско другарство: Повеќе од 6 години, го носи својот неподвижен другар на грб.

12-годишниот Ксу Бингјанг од Кина го воодушеви целиот свет кога се прошири веста дека тој веќе 6 години го носи на грб својот другар Жанг Зе до училиште.

Без разлика дали врне дожд, паѓа снег или грее сонце, Ксу не пропуштил ниту еден ден да не го однесе својот другар на училиште. Тие двајца се неразделни уште од прво одделение.

Жанг Зе пати од Myasthenia gravis, болест поради која нема контрола врз мускулите и не може сам да оди. Тој вели дека засекогаш ќе му биле благодарен на својот училишен другар.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...