4.2 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Среде бел ден во Скопје уапсен 27 годишен маж

Среде бел ден во Скопје уапсен 27 годишен маж

Translate (Eng):[gtranslate]

На 01.02.2020 во 17.00 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Г.Г.(27) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

РЕКЛАМА