23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија За Турција сеуште сме Република Македонија...

За Турција сеуште сме Република Македонија…

Translate (Eng):[gtranslate]

Плакета со благодарност за учество на 24. Источномедитерански саем за туризам и патувања (ЕМИТТ) во Истанбул покажува дека во Турција и понатаму се именува Република Македонија без додавката „Северна“.

„Благодарност #ЕМИТТ2020. Задоволство да се претставува Република Македонија во срцето на Турција“, твитна изложувачот од Македонија покрај фотографијата со плакетата.

Експрес.мк

РЕКЛАМА
- Реклами -