8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветПродажбата на „Corona“ пивото наеднаш опадна: Произведителот нуди 10 милиони долари за...

Продажбата на „Corona“ пивото наеднаш опадна: Произведителот нуди 10 милиони долари за промена на името на смртоносниот коронавирус

Производителот на светски познатото пиво „Corona” нуди вкупно 15 милиони долари за (за нив посебно несреќното) име коронавирусот да се смени во името на нивниот конкурент.

Constellation Brands, компанијата зад пивото „Corona“, понудиле 15 милиони американски долари за да помогнат во промената на името на коронавирусот во BudLightvirus.

Од раководството на компанијата се „неверојатно загрижени“ поради зголемувањето на публицитетот на смртоносниот вирус, што досега уби над 100 луѓе и ветија првични 10 милиони американски долари за промена на името Коронавирус во „буквално нешто друго“ со дополнителни 5 американски долари милиони ако промената на името е BudLightvirus.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...