8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветПутин на Устинов: „Врати го колбасот назад и се ќе ти биде...

Путин на Устинов: „Врати го колбасот назад и се ќе ти биде опростено“

Претседателот на Руската федерација Владимир Путин, во придружба на неговиот овластен претставник Владимир Устинов беа во посета на саемот за земјоделство во Адигеја.

Устинов, минувајќи покрај колбасите, зеде еден. Тоа го забележа претседателот и му дофрли да го врати на место, пренесува „Русија Бијонд“.

„Врати го колбасот, сѐ ти е простено“, рече Путин, цитирајќи една руска крилатица. Овластениот претставник, смеејќи се, го врати колбасот назад.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...