-2.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија ФОТО: Во амбулантно возило си пијат кафе и се пушат цигари???

ФОТО: Во амбулантно возило си пијат кафе и се пушат цигари???

Translate (Eng):[gtranslate]

Слика од непознати луѓе во амбулатно возило ги шокира минувачите кога видоа дека во возилото се пуши.

Жена седната во задниот дел од возилото со цигара во рака додека возилото е во движење.

Амбулнтното возило е со кумановски регистраски таблички, но не е познато зошто луѓето внатре пушат, и дали се работи за медицинска сестра или докторка.

РЕКЛАМА

Извор: dosie.mk