9.7 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаВие го направивте Бугарин што барате тука?- Делегацијата на претседателот исвиркана кај...

Вие го направивте Бугарин што барате тука?- Делегацијата на претседателот исвиркана кај гробот од Гоце Делчев.

Почитувачи на делото на Гоце Делчев денеска во знак на протест ги исвиркаа делегациите на Владата и претседателот на Македонија кои положија цвеќе на гробот на великанот кој е роден на денешен ден пред 148 години.

Свиркањето и погрдните извици кон државните делегации на претседателот и Владата во која беше советникот на култура на Заев Роберт Алаѓозоски се случуваше откако официјалниот спикер најавуваше дека делегациите се од „Република С*вeрна Македонија.“

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...