5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Битола осамнаа реклами за апчиња против хомофобија и трансфобија

Во Битола осамнаа реклами за апчиња против хомофобија и трансфобија

Вчера, 3.2.2020, на битолските рекламни билборди осамнаа неколку реклами за „Хомофобиол“ – „лекот” против хомофобија и трансфобија.

Авторот и нарачателите на овие билборди не се познати, но најверојатно поттикнаа размислување и реакции кај битолчани затоа што два билборди беа уништени уште истиот ден кога беа поставени. Фотографиите се испратени од активисти од Битола, пренесува Гласник.

таратур

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...