3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Во Битола осамнаа реклами за апчиња против хомофобија и трансфобија

Во Битола осамнаа реклами за апчиња против хомофобија и трансфобија

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера, 3.2.2020, на битолските рекламни билборди осамнаа неколку реклами за „Хомофобиол“ – „лекот” против хомофобија и трансфобија.

Авторот и нарачателите на овие билборди не се познати, но најверојатно поттикнаа размислување и реакции кај битолчани затоа што два билборди беа уништени уште истиот ден кога беа поставени. Фотографиите се испратени од активисти од Битола, пренесува Гласник.

таратур

РЕКЛАМА