3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Забава Доколку сакате да го јадете најскапиот леб во светот, тоа задоволство ќе...

Доколку сакате да го јадете најскапиот леб во светот, тоа задоволство ќе ве чини 1.380 евра.

Translate (Eng):[gtranslate]

Хуан Мануел Морено е пекар кој дошол до идеја да направи намирница која оди со секој оброк, но по посебен рецепт. Тоа има своја цена, но и клиенти.

Овој леб е многу посебен на многу начини ако верувате на неговиот креатор. Покрај цената, која за секој просечен граѓанин е навистина “лута”, тука се и уникатните состојки кои го прават толку скап. Па така, една векна содржи грам злато и сребро, специјални видови брашно, но и украсна декорација.

Она што е исто така интересно е дека најголем процент од продажбата доаѓа од извозот, па љубителите на овој леб се најбројни од Обединетите Арапски Емирати, Америка, Кина и Русија.

РЕКЛАМА