11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонче од Австралија облечен како комита ја испеа песната ''Нешто ќе те...

Македонче од Австралија облечен како комита ја испеа песната ”Нешто ќе те питам бабо” (Видео)

Сателитската ИН ТВ ги избра најпопуларните и најуспешни лица во Мелбурн. Признанија добија истакнати македонци кои допринеле за ширење на македонската традиција и култура во Австралија.

Малиот Петар Дамчески на манифестацијата “Избор на најуспешни Македонци од Мелбурн”, која на 1-ви февруари се одржа во Северна Алтона, Мелбурн, ја испеа песната “Нешто ќе те питам бабо” и изнуди голем број позитивни реакции и пофалби.

Уживајте во продолжение:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...