7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Македонче од Австралија облечен како комита ја испеа песната ''Нешто ќе те...

Македонче од Австралија облечен како комита ја испеа песната ”Нешто ќе те питам бабо” (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Сателитската ИН ТВ ги избра најпопуларните и најуспешни лица во Мелбурн. Признанија добија истакнати македонци кои допринеле за ширење на македонската традиција и култура во Австралија.

Малиот Петар Дамчески на манифестацијата “Избор на најуспешни Македонци од Мелбурн”, која на 1-ви февруари се одржа во Северна Алтона, Мелбурн, ја испеа песната “Нешто ќе те питам бабо” и изнуди голем број позитивни реакции и пофалби.

Уживајте во продолжение:

РЕКЛАМА
- Реклами -