Светот замина во погрешен правец: Таа има 13 години тој 10, за брзо време ќе станат и родители. (ВИДЕО)

Приказната за 10-годишниот Иван од рускиот град Зеленгорск кој наводно ја забременил 13-годишната Дарија го обиколи светот.
Лекарите велат дека тоа е невозможно, а бремената девојка се заколна дека немала друг партнер.
Двајцата, со дозвола од нивните родители, се појавија дури и на руската телевизија, каде Дарија рече дека се запознале пред една година и се заљубиле на прв поглед, и дека оттогаш се заедно. Тие тврдат дека се за вљубени и сакаат да го задржат бебето.
Лекарите, сепак, се сомневаат дека тоа е можно.
„Теоретски, и двете деца би можеле да бидат репродуктивно зрели“, озјави локалниот
педијатар Николај Скоробогатов.

Урологот Евгениј Греков не се согласува и тврди дека малиот Иван не би можел да стане татко.
“Ги проверивме наодите три пати за да не може да има грешка. Тој нема половни клетки. Се уште е дете. Тој дури нема тестостерон и неговите сексуални органи сè уште се во фаза на развој.

Се уште не достигнал пубертет, така што има многу неодговорени прашања”, тврди урологот. Дарија дури и не сака да слушне за абортус и тврди дека таа и Иван спиеле само еднаш кога тој бил сам дома.
„Откако го сторивме тоа, се засрамивме, па се скривме под кебињата“, рече таа.
Набргу почнала да чувствува мачнотија, а кога мајка и ја однела на лекар, се открило дека е бремена. “Потоа, таа призна дека спиела со Иван.

Бев во шок, останав без зборови. Кога разговаравме, таа рече дека не сака да го изгуби бебето и јас ја поддржав”, рече нејзината мајка Елена, која исто така учествуваше во шоуто .
Иван и неговата мајка Галина велат дека сакаат да и помогнат на Дарија да го одгледа
бебето.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here