20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Uncategorized @mk Забава која долго ќе се памети: Македонци, Турци, Срби сите заедно играа...

Забава која долго ќе се памети: Македонци, Турци, Срби сите заедно играа и пееја со нашата Елена Јовческа (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската фолкерка Елена Јовческа по повод празникот Водици настапуваше за првпат во Копенхаген, Данска. Салата беше претесна да ги собере сите, се разбира гости имаше од различни националности Македонци, Срби, Турци, кои сите заедно во еден глас ги пееа хитовите на нашата Елена, но се разбира тука се и нашите македонски песни без кои не може да започне ниедна забава.

Елена за првпат замина на турнеја со една прекрасна девојка, иако Елена е позната по тоа што патува сама без разлика дали нејзините настапи се во нашата држава или надвор од неа. Пробавме да дознаеме која е мистериозната девојката што и правеше друштво на нејзиниот настап, но не успеавме во тоа…па се надеваме дека во некоја наредна прилика ќе ни открие која е всушност таа.

РЕКЛАМА

На 11 Април Елена заминува на турнеја во Кушадаси -Турција, а упати и голем поздрав до управата на црквата Св. Климент Охридски и до фамилијата Грашкоски.

 

- Реклами -