8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаUncategorized @mkЗабава која долго ќе се памети: Македонци, Турци, Срби сите заедно играа...

Забава која долго ќе се памети: Македонци, Турци, Срби сите заедно играа и пееја со нашата Елена Јовческа (ВИДЕО)

Македонската фолкерка Елена Јовческа по повод празникот Водици настапуваше за првпат во Копенхаген, Данска. Салата беше претесна да ги собере сите, се разбира гости имаше од различни националности Македонци, Срби, Турци, кои сите заедно во еден глас ги пееа хитовите на нашата Елена, но се разбира тука се и нашите македонски песни без кои не може да започне ниедна забава.

Елена за првпат замина на турнеја со една прекрасна девојка, иако Елена е позната по тоа што патува сама без разлика дали нејзините настапи се во нашата држава или надвор од неа. Пробавме да дознаеме која е мистериозната девојката што и правеше друштво на нејзиниот настап, но не успеавме во тоа…па се надеваме дека во некоја наредна прилика ќе ни открие која е всушност таа.

На 11 Април Елена заминува на турнеја во Кушадаси -Турција, а упати и голем поздрав до управата на црквата Св. Климент Охридски и до фамилијата Грашкоски.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...